Vai čempionu komandas noteikums darbosies Čempionu līgā?

Away mērķi var būt risinājums, ja angļu valodā ir problēmas ar Čempionu līgas pusfināliem pret Ajax un Barselonu.

“Liverpūle”, ņemot “Barselonu”, jums ir jāpārvar 3–0 plaisa pusfinālā sanāksmes otrajā posmā. "Spurs" tiksies ar "Ajax", un viņa kredītu saņems 1-0 uzvarētājs, kas saņemts no labākajiem streikotājiem Eiropā.

Pēc neiespējamas uzvaras un futbola prognozes sabrukuma ceturtdaļfinālos pret Mančestras pilsētu, Mauricio Pochettino komandai jābūt ļoti labi pārzinātam vārtu mērķa noteikumam.

Šis likums tika ieviests Eiropas futbolā 1965. gadā. Noteikums saka: ja abu komandu gūto vārtu rezultāts ir vienāds, tad uzvarētājs ir tāds, kuram ir vairāk mērķu partijā, “ārzemēs”. Likums spēj mainīt divpakāpju play-off sanāksmju dinamiku acu mirklī.

Daudzi varēja dzirdēt frāzi "prom mērķi tiek uzskatīti par diviem." Čempionu līga nav gluži tehniski precīza. Katrai divpakāpju sanāksmes kārtai, kas notiek pirms izbraukšanas, piemērojams šāds noteikums: ja puses pēc 180 minūtēm ir ieguvušas vienādu skaitu mērķu, tad nākamais posms ir tāds, kas aizveda vairāk mērķus.

Tātad, ja šie divi posmi beidzas ar zīmējumiem 1-1 un 2-2, un puses saņems 3-3, tad komanda, kas apmeklēja spēli 2-2, dosies uz nākamo posmu. Ja komandas ir vienādas pat ar apmeklētāju skaitu, tad spēles laikā tiks pievienots papildu laiks - 2 pusi no katras 15 minūtes. Papildu laikā prom mērķi tiek skaitīti tieši tādā pašā veidā. Nākamā kārta ar izlozi būs apmeklētāju komanda. Šis iestatījums ir sīki izklāstīts UEFA noteikumu 20. pantā.

Noteikums var ietaupīt sarežģītas situācijas spēlēs. Bet viņam ir kritiķi. 2015. gadā Arsenal komanda izstājās no sacensībām, dodoties uz Monako, tikai tāpēc, ka bija vērsti uz priekšu. Angļu treneris sacīja, ka noteikums ir novecojis. Tā tika izveidota 1960. gados, un tagad tā ir guvusi pārāk lielu nozīmi, slikti ietekmējot futbola taktiku.

Wenger atbalstīja treneris José Murinho, Unai Emery un Massimiliano Allegri. Viņi ierosināja UEFA pārskatīt šo noteikumu. Un viss tāpēc, ka mājas komandas ir spiestas izvēlēties negatīvu taktiku un aizstāvēt. Tādējādi viesu komandas ir pozitīvākas un agresīvākas.

UEFA ir tos uzklausījusi, bet līdz šim nav ziņu, ka noteikumi tiks mainīti. Citās līgās līdzīgas problēmas tiek atrisinātas ar virkni sodu. Un derību mīļotājiem būs zināšanas par to, kur spēlēs - mājās vai prom - lai palīdzētu viņiem izvēlēties labākos izredzes BC, piemēram, derību spēlē.